“2011'de Amazon'da satış yapmaya başladım. İşim o zamandan beri on kez büyüdü”
– Ryan Spahr, SupplyTiger
Aylık €39 (KDV hariç)

Amazon, Avrupa’da satış yapmayı kolaylaştırıyor

Vergi ve ürün düzenlemelerini anlamak, etkili bir şekilde ürün listelemek ve yerelleştirilmiş müşteri hizmetleri sunmak, yurtdışına satış sürecinde karmaşık gelebilir. Büyüyen Avrupa müşteri portföyünden yararlanmak için son teknoloji lojistik servisimiz, güçlü araçlarımız ve dünya standartlarında müşteri hizmetlerimizden yararlanın.

Tüm Avrupa – Tek Hesap

Tek bir Satıcı hesabı ile, Avrupa’daki beş mağazamız üzerinden (Amazon.co.uk, Amazon.fr, Amazon.de, Amazon.it ve Amazon.es) Avrupa'daki tüm müşterilere ulaşabilir ve Avrupa'daki tüm ürünlerini ve envanterini yönetebilirsin.

Satışlarını yeni fırsatlarla artır

30'dan fazla ürün kategorisiyle, Amazon ile Avrupa'da satabileceğin pek çok ürün var. Avrupa’daki tatil takvimi ile strateji geliştirip, Avrupa'nın en yoğun alışveriş dönemlerinden yararlanabilirsin. Takvimi indir ›

Vergileri ve ödemeleri yönet

Herhangi bir AB ülkesinde ürün satıyorsan, Katma Değer Vergisi (KDV) için o ülkeye kaydolman gerekebilir. KDV, Avrupa'da tüketici harcamalarına uygulanan bir vergidir. Amazon birçok para biriminde ödemeyi kabul eder ve işlemlerini kolaylaştırmak için yerel para biriminde ödeme yapar. KDV hakkında daha fazla bilgi edin ›

Ürünlerini gönderme yöntemini seç

Fulfilment by Amazon (FBA) - Amazon Lojistik

Envanterini Avrupa’daki lojistik merkezlerinden birine gönder; ürünlerini elleçler, paketler ve müşteriye gönderimini sağlarız. Ayrıca, ürünlerini sattığın mağazanın yerel dilinde müşteri hizmetlerini sağlar, iade ve geri ödeme taleplerinin işlenmesini hallederiz.

• FBA ürünlerin Prime etiketine uygun hale gelir
• FBA işini kolayca büyütmene yardımcı olur
• FBA birinci sınıf müşteri hizmetleri sunar

FBA’in Avrupa'da işini büyütmene nasıl yardımcı olacağı hakkında daha fazla bilgi edin ›

Ürünlerini kendin depolayıp, gönder

Amazon'da sattığın ürünleri kendi lojistik imkanlarınla depolayıp, gönderebilirsin. Sevkiyattan , iadelere kadar tüm müşteri deneyimi, aşağıdakileri de dikkate alarak senin kontrolünde olacak:

• Hızlı teslimat ile mükemmel bir müşteri deneyimi sağlamak.
• Müşteri desteğini yerel dilde sağlamak.
• İadeler için yerel bir adres sağlanması veya uluslararası gönderiler için geri ödeme yapılması.

Kayıt ol ve satışa başla

Profesyonel Satış Planı

Amazon Professional satış planı, aşağıdaki ek hizmetlere erişmeni sağlar: ürünlerini Amazon'un Avrupa’daki beş mağazasındaki tüm kategorilerde listeleyip, ürünlerinin tek tıkla satın alınması imkanı, basitleştirilmiş listeleme araçları, otomatikleştirilmiş iş geliştirme önerileri ve daha fazlası!

3 kolay adımda satış yapmaya başla

1.

Satıcı hesabını aç

Yeni bir satıcı olarak kaydol veya bir Amazon Satıcı hesabın varsa, Avrupa'da nasıl işini büyüteceğini öğren ›
2.

Ürün listelemelerini oluştur

Etkili listelemeler ve ürün detay sayfaları oluşturmak için yararlı bilgiler edin.
3.

Satış yap

Ürünlerini Avrupa'daki müşterilere gönder ve işini büyüt. İşini Avrupa'ya genişletmek için yapılması gerekenler listesini indir.

Ek Kaynaklar

Daha fazla cevap

Sıkça sorulan soruların cevaplarını SSS bölümünde bulabilirsin. Satıcı forumumuzdaki diğer satıcılarla bağlantı kurabilirsin. Veya satıcı desteğinden kişiselleştirilmiş yardım alabilirsin (yalnızca Amazon satıcılarına sunulur).

Rehberlik

Yararlı videolarımızla Amazon Avrupa Pazaryerlerimizde ustalaşın. Kurallar, politikalar ve işinizi büyütme ipuçlarına kadar, hepsini Satıcı Üniversitesi’nde bulabilirsiniz. (yalnızca Amazon satıcılarına sunulur).
Aylık €39 (KDV hariç)