Amazon Lojistik kampanyalarından faydalanın!

Satış ortaklarımızın başarısı, bizim başarımızdır.

Ürünlerinizin depolanmasını, paketlenmesini, gönderilmesini ve iade işlemlerini Amazon Türkiye’nin anlaşmalı lojistik merkezlerine bırakarak zamanınızın çoğunu, işinizi büyütmek ve daha fazla müşteriye ulaşmak için kullanabilirsiniz. İşletmenizi desteklemek ve tasarruf etmenizi sağlamak için, Amazon Lojistik kapsamında iki farklı kampanyamızı sizlere duyuruyoruz.

Amazon Lojistik’e şimdi katılmanız halinde,
2 farklı kampanyadan yararlanabilirsiniz:

1) Amazon Lojistik Ücretleri %40 İndirim Kampanyası: 04 Ağustos 2021 tarihine kadar Amazon.com.tr'de Amazon Lojistik ürünlerinin satışından doğan Amazon Lojistik ücretlerine (ürünlerinizin Amazon Türkiye’nin anlaşmalı lojistik merkezinde paketlenerek müşterilere hızlı teslimat ile gönderilmesini, 7/24 müşteri hizmetleri sağlanmasını ve sizin adınıza iade yönetim sürecini kapsayan ücretler), herhangi bir adet limiti olmaksızın bir yıl boyunca tüm ağırlık ve boyut bantlarında %40 oranında indirim uygulanacaktır. Detaylı bilgi için lütfen Hüküm ve Şartları inceleyiniz.
Bu ürün örneği, Amazon Lojistik ücretlerindeki tasarrufunuzu gösterir:
2) 3 ay Ücretsiz Depolama Kampanyası: Amazon Lojistik Yeni Ürün Programı güncellendi. Bu programa kaydolan satış ortaklarımız, Amazon Lojistik'e yeni yüklenen ve aşağıdaki kriterleri sağlayan ürünlerinde ASIN limiti olmaksızın, her yeni ana ürün ASIN'inin ilk 30 birimi için ilk 90 gün ücretsiz depolama ve ilk 180 gün ücretsiz kaldırma avantajlarından yararlanabilirler. Üstelik, kıyafet ve ayakkabı kategorilerinde ek avantajlar sunuyoruz. Bu kategorilerde ilk birimin anlaşmalı lojistik merkezine ulaşmasından sonraki 120 gün, küçük ve standart boyutlu her yeni ana ürün ASIN'inin ilk 100 birimi için aylık depolama ücreti, 180 gün ise bu ilk 100 birimden herhangi birini kaldırma ücreti ödemezsiniz.
Program Uygunluğu: Amazon Lojistik Yeni Ürün Programı'ndan yararlanmak için, yeni ASIN'lerinizi anlaşmalı lojistik merkezine göndermeden önce mutlaka programa bu sayfada yer alan kayıt butonu ile ücretsiz kayıt olmalısınız. Yeni Ürün Programından yararlanabilmek için ana ürün ASIN'leri:
- Amazon Lojistik'e yeni eklenmiş olmalıdır.
- Anlaşmalı lojistik merkezi tarafından 01 Nisan 2021 tarihinden sonra teslim alınmış olmalıdır.
- Standart veya büyük boyutlu olmalıdır.
- Kullanılmış durumda ve medya kategorisinde olmamalıdır. Medya kategorileri arasında Kitaplar, DVD'ler, Müzik, Yazılım ve Bilgisayar/Video Oyunları, Video, Video Oyunu Konsolları ve Video Oyunu Aksesuarları bulunur.

Ürünlerin kampanya uygunluğunu Seller Central hesabınıza giriş yaptıktan sonra Amazon Lojistik yeni ürün arama aracımızla kontrol edebilir, detaylı bilgiye Amazon Lojistik Yeni Ürün programı sayfasından ulaşabilirsiniz.

Kampanyalardan nasıl faydalanabilirsiniz?

Hizmeti ilk kez kullanacaksanız ya da düzenli olarak kullanıyor olsanız da bu promosyonlardan aynı anda yararlanabilirsiniz. Promosyonlardan yararlanmak için yapmanız gerekenler:
1) Amazon.com.tr’de henüz satıcı değil misiniz?
2) Ürünlerinizi Amazon Lojistik olarak listeleyiniz.
Amazon.com.tr’de ilk kez mi ürün listeliyorsunuz?

Hesap açtıktan sonra ürünlerinizi Amazon.com.tr’de listeleyin. Ürünlerinizi listelerken “Amazon Lojistik” seçeneğini seçmeyi unutmayın. Ürünlerinizi anlaşmalı Amazon Lojistik merkezine gönderme sürecinde otomatik olarak yönlendirileceksiniz.
Amazon.com.tr’de halihazırda satış yapıyor musunuz?

Mevcut ürün liste kayıtlarınızı, Amazon Lojistik olarak değiştirin. Satıcı Hesabınızdaki "Envanter Yönetimi" sayfasını ziyaret edin, Amazon Lojistik tarafından gönderilmesini istediğiniz ürünleri seçin ve "Seçilen öğeye uygula" altında "Amazon Lojistik'e dönüştür"e tıklayın.
3) Kampanyalara katılın!
Amazon Lojistik'e yeni yüklenen ürünlerinizde ASIN limiti olmaksızın ürün başına 30 adet olmak üzere, 3 ay ücretsiz depolama ve 6 ay ücretsiz kaldırma avantajlarından yararlanabilmek için, ürünlerinizi anlaşmalı lojistik merkezine göndermeden önce mutlaka bu sayfada yer alan kayıt butonu ile kayıt olmalısınız.
4) Ürünlerinizi belirtilen tarihlere kadar Amazon Türkiye’nin anlaşmalı lojistik merkezlerine gönderin.
5) İki kampanyadan da aynı anda yararlanın ve tasarruf sağlayın!

Amazon Lojistik nedir?

Siz ürünlerinizi toplu bir şekilde Amazon Türkiye’nin anlaşmalı lojistik merkezlerine gönderirsiniz; ve Amazon Türkiye bu merkezde ürünün teslim alınması, güvenle depolanması, sipariş geldiğinde paketlenmesi ve müşteriye hızlı teslimat ile gönderilmesi süreçlerinin yönetilmesini sağlar. Ek olarak, Amazon Türkiye sizin adınıza, ürün iade sürecinin yönetilmesini ve de 7/24 müşteri hizmetleri desteği sunulmasını sağlar. Böylece, tüm bu süreçleri Amazon Lojistik sizin için yönetirken siz de zamanınızı işinizi daha da büyütmeye odaklanarak değerlendirebilirsiniz.
Amazon Lojistik'in avantajları nelerdir?
• Hızlı teslimat: Zamandan tasarruf eder, müşterilerinize hızlı teslimat imkanı sunar ve ürünlerinizin satışa dönme şansını arttırabilirsiniz.
• Amazon Prime etiketi: Müşteriler, otomatik olarak Amazon Prime etiketi alan ürünlerinizi Amazon Prime filtresi ile kolayca bulabilir ve Amazon Prime'ın temsil ettiği hızlı ve güvenilir teslimat ile satışlarınızın artma ihtimali yükselir.
• Yüksek ürün görünürlüğü: Üstün bir müşteri deneyimi sunarken tekliflerinizle daha fazla müşteriye ulaşabilir ve daha fazla ürün yorumu alabilirsiniz.
Hüküm ve Koşullar:

1. Amazon Lojistik Ücretleri Kampanyası ve Amazon Lojistik Yeni Ürün Listelem Programı iki ayrı Hüküm ve Koşullara tabidir. Amazon Lojistik Ücretleri Kampanyası’na ilişkin Hüküm ve Koşullar için buraya, Amazon Lojistik Yeni Ürün Listeleme Programı'na ilişkin detaylar için buraya tıklayınız.
2. Amazon Türkiye, 365 günden fazla süreli stokta kalan ürünler için metre küp başına aylık olarak (depolamanın 13. ayından itibaren) tahsil edilen, uzun süreli depolama ücreti uygulamasına 15 Ekim 2020 tarihinde başlayacaktır.
3. Amazon Türkiye, kapsam, şartlar ve süre dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, kampanyaları tek taraflı olarak dilediğinde sona erdirebilir ya da kampanyalarda değişiklik yapabilir. Amazon Lojistik’e kaydolmadan önce, Amazon Türkiye’nin internet sitesini incelemeniz gerekmektedir.
4. Bu Hükümler, Amazon Türkiye tarafından size herhangi bir ödül, vaat ya da tavsiye verildiği şeklinde yorumlanamaz.