Amazon Lojistik kampanyalarından faydalan!

Satış ortaklarımızın başarısı, bizim başarımızdır.

Ürünlerinizin depolanmasını, paketlenmesini, gönderilmesini ve iade işlemlerini Amazon Türkiye’nin anlaşmalı lojistik merkezlerine bırakarak zamanınızın çoğunu, işinizi büyütmek ve daha fazla müşteriye ulaşmak için kullanabilirsiniz. İşletmenizi desteklemek ve tasarruf etmenizi sağlamak için, Amazon Lojistik kapsamında iki farklı kampanyamızı sizlere duyuruyoruz.

Amazon Lojistik’e şimdi katılmanız halinde,
2 farklı kampanyadan yararlanabilirsiniz:

1) Amazon Lojistik Ücretleri Kampanyası: 04 Ağustos 2021 tarihine kadar Amazon.com.tr'de Amazon Lojistik ürünlerinin satışından doğan Amazon Lojistik ücretlerine (ürünlerinizin Amazon Türkiye’nin anlaşmalı lojistik merkezinde paketlenerek müşterilere hızlı teslimat ile gönderilmesini, 7/24 müşteri hizmetleri sağlanmasını ve sizin adınıza iade yönetim sürecini kapsayan ücretler), herhangi bir adet limiti olmaksızın bir yıl boyunca tüm ağırlık ve boyut bantlarında %40 oranında indirim uygulanacaktır. Detaylı bilgi için lütfen Hüküm ve Şartları inceleyiniz.
Bu ürün örneği, Amazon Lojistik ücretlerindeki tasarrufunuzu gösterir:
2) Amazon Lojistik Yeni Ürün Listeleme Programı: Programa kaydolan satıcılar, Amazon Lojistik'e yeni yüklenen ürünleri için yılda 100 Ana ASIN için ürün başına 30 adet olmak üzere, toplamda 3.000 adet’e kadar ücretsiz depolama ve kaldırma avantajlarından yararlanabilirler. Uygun olan tüm yeni Amazon Lojistik ASIN'leri için ilk birim teslim alındıktan sonraki 3 ay boyunca Amazon Türkiye’nin anlaşmalı lojistik merkezlerinde depolanması ve 6 ay boyunca ürünlerin satıcılara geri gönderilmesi süreçlerine ilişkin Kaldırma Talebi masrafları ücretsiz olacaktır.
Program Uygunluğu: Amazon Lojistik Yeni Ürün Listeleme'nin faydalarından yararlanmak için, yeni ASIN'lerinizi anlaşmalı lojistik merkezine göndermeden önce mutlaka programa yukarıdaki kampanya linkinden ya da bu sayfada yer alan kayıt butonu ile kayıt olmalısınız. Yeni Ürün Listeleme programına uygun olmak için ana ürün ASIN'leri:
- Amazon Lojistik'e yeni eklenmiş olmalıdır.
- Amazon Lojistik'e son 180 gün içinde daha önce yüklenmemiş olmalıdır.
- Anlaşmalı lojistik merkezi tarafından 30 Eylül 2020 tarihinden sonra teslim alınmış olmalıdır.
- Küçük standart veya büyük standart boyutlu olmalıdır.
- Kullanılmış durumda ve medya kategorisinde olmamalıdır.
Ürünlerin kampanya uygunluğunu Amazon Lojistik yeni ürün arama aracımızla kontrol edebilir, detaylı bilgiye Amazon Lojistik Yeni Ürün Listeleme programı sayfasından ulaşabilirsiniz.

Kampanyalardan nasıl faydalanabilirsin?

Hizmeti ilk kez kullanacaksanız ya da düzenli olarak kullanıyor olsanız da bu promosyonlardan aynı anda yararlanabilirsiniz. Promosyonlardan yararlanmak için yapmanız gerekenler:
1) Amazon.com.tr’de henüz satıcı değil misin?
2) Ürünlerinizi Amazon Lojistik olarak listeleyin.
Amazon.com.tr’de ilk kez mi ürün listeliyorsun?

Hesap açtıktan sonra ürünlerini Amazon.com.tr’de listele. Ürünlerini listelerken “Amazon Lojistik” seçeneğini seçmeyi unutma. Ürünlerini anlaşmalı Amazon Lojistik merkezine gönderme sürecinde otomatik olarak yönlendirileceksin.
Amazon.com.tr’de halihazırda satış yapıyor musun?

Mevcut ürün liste kayıtlarını, Amazon Lojistik olarak değiştir. Satıcı Hesabındaki "Envanter Yönetimi" sayfasını ziyaret et, Amazon Lojistik tarafından gönderilmesini istediğin ürünleri seç ve "Seçilen öğeye uygula" altında "Amazon Lojistik'e dönüştür"e tıkla.
3) Kampanyalara katılın!
Amazon Lojistik'e yeni yüklenen ürünlerinizde yılda 100 Ana ASIN için ürün başına 30 adet olmak üzere, toplamda 3.000 adet’e kadar ücretsiz depolama ve kaldırma avantajlarından yararlanabilmek için, ürünlerinizi anlaşmalı lojistik merkezine göndermeden önce mutlaka bu sayfada yer alan kayıt butonu ile kayıt olmalısınız.
4) Ürünlerinizi belirtilen tarihlere kadar Amazon Türkiye’nin anlaşmalı lojistik merkezlerine gönderin.
5) İki kampanyadan da aynı anda yararlanın ve tasarruf sağlayın!

Amazon Lojistik nedir?

Siz ürünlerinizi toplu bir şekilde Amazon Türkiye’nin anlaşmalı lojistik merkezlerine gönderirsiniz; ve Amazon Türkiye bu merkezde ürünün teslim alınması, güvenle depolanması, sipariş geldiğinde paketlenmesi ve müşteriye hızlı teslimat ile gönderilmesi süreçlerinin yönetilmesini sağlar. Ek olarak, Amazon Türkiye sizin adınıza, ürün iade sürecinin yönetilmesini ve de 7/24 müşteri hizmetleri desteği sunulmasını sağlar. Böylece, tüm bu süreçleri Amazon Lojistik sizin için yönetirken siz de zamanınızı işinizi daha da büyütmeye odaklanarak değerlendirebilirsiniz.
Amazon Lojistik'in avantajları nelerdir?
• Hızlı teslimat: Zamandan tasarruf eder, müşterilerinize hızlı teslimat imkanı sunar ve ürünlerinizin satışa dönme şansını arttırabilirsiniz.
• Amazon Prime logosu: Müşteriler, otomatik olarak Amazon Prime logosu alan ürünlerinizi Amazon Prime filtresi ile kolayca bulabilir ve Amazon Prime'ın temsil ettiği hızlı ve güvenilir teslimat ile satışlarınızın artma ihtimali yükselir.
• Yüksek ürün görünürlüğü: Üstün bir müşteri deneyimi sunarken tekliflerinizle daha fazla müşteriye ulaşabilir ve daha fazla ürün yorumu alabilirsiniz.
Hüküm ve Koşullar: 1. Amazon Lojistik Ücretleri Kampanyası ve Amazon Lojistik Yeni Ürün Listelem Programı iki ayrı Hüküm ve Koşullara tabidir. Amazon Lojistik Ücretleri Kampanyası’na ilişkin Hüküm ve Koşullar için buraya, Amazon Lojistik Yeni Ürün Listeleme Programı'na ilişkin detaylar için buraya tıklayınız.
2. Amazon Türkiye, 365 günden fazla süreli stokta kalan ürünler için metre küp başına aylık olarak (depolamanın 13. ayından itibaren) tahsil edilen, uzun süreli depolama ücreti uygulamasına 15 Ekim 2020 tarihinde başlayacaktır.
3. Amazon Türkiye, kapsam, şartlar ve süre dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, kampanyaları tek taraflı olarak dilediğinde sona erdirebilir ya da kampanyalarda değişiklik yapabilir. Amazon Lojistik’e kaydolmadan önce, Amazon Türkiye’nin internet sitesini incelemeniz gerekmektedir.
4. Bu Hükümler, Amazon Türkiye tarafından size herhangi bir ödül, vaat ya da tavsiye verildiği şeklinde yorumlanamaz.