Amazon Lojistik'i Kullanmaya Başla!

Aşağıdaki adımları izle ve kullanmaya başla!
1
Liste kayıtlarını Amazon Lojistik’e dönüştür
2
Gönderi Planı Oluştur
3
İlk gönderimini yap
Liste kayıtlarını Amazon Lojistik’e dönüştür
1. Liste kayıtlarını Amazon Lojistik’e dönüştür
Amazon Lojistik tarafından gönderilmesini istediğin, mevcut liste kayıtlarını üç adımda kolayca Amazon Lojistik’e dönüştürebilirsin.
Satıcı hesabına giriş yaptıktan sonra “Envanter Yönetimi” sayfasına git
Amazon Lojistik’e dönüştürmek istediğin tüm liste kayıtlarını seç
”Düzenle” butonuna ve ardından ”Amazon Lojistik’e dönüştür”e tıkla
Etiketleme hizmetini seç
2. Gönderi planı oluştur
Öncelikle listeleme adımını tamamladıktan sonra, Amazon Lojistik Envanter Yönetimi sayfasından, göndermek istediğiniz tüm ürünleri seçin. Ardından “Seçilen 1 Öğeye Uygula” açılır menüsünden “Envanter Gönder/Yenile” seçeneğini seçin. Bir sonraki adımda ürünlerini Amazon.com.tr anlaşmalı lojistik merkezine göndermek için adres bilgilerini girdikten sonra adım adım Adet Belirleme, Ürünleri Hazırlama, Ürünleri Etiketleme, Kargoları Kontrol Etme ve Kargoyu Hazırlama ekranlarına yönlendirileceksin.
  • Etiketleme Hizmeti: Her ürünün üzerinde bir ürün etiketi bulunmalıdır. Burada ürünün Amazon Lojistik tarafından ürün başına 0.60 TRY ücret karşılığında etiketlenmesini isteyebilir veya kendiniz etiketleme seçeneğini tercih edebilirsiniz.
Amazon Lojistik Envanterine, Seller Central satıcı hesabında Envanter sekmesinde yer alan “Amazon Lojistik Envanter Yönetimi” bölümünden her zaman ulaşabilirsin.
İlk gönderimini yap
3. İlk gönderimini yap
Gönderimini tamamlamadan önce son adımda menşe adresiniz ve kargo gönderi içeriğinizin doğruluğundan emin olun. Gerekli kontrolleri yaptıktan sonra,
  1. Gönderilerinizin koli etiketlerini bastırdığınızdan,
  2. Bastırdığınız etiketleri doğru kolilere yapıştırdığınızdan emin olun.
Kargo gönderilerinizi hazırladıktan ve etiketleme işlemini de yaptıktan sonra, ürünlerinizi Sevk İrsaliyesi ile beraber dilediğiniz
kargo firması ile gönderebilirsiniz.
Amazon.com.tr’de zaten satış yapıyor musun?
Amazon.com.tr’ye yeni misin?