Amazon Lojistik Özellikleri ve Faydaları

Amazon.com.tr’de zaten satış yapıyor musun?
Amazon.com.tr'ye yeni misin?

Amazon Lojistik nedir?

Amazon Lojistik daha fazla müşteriye ulaşmana ve hızlı teslimat gibi faydalardan yararlanmana yardımcı olan bir Amazon hizmetidir. Ürünlerini lojistik merkezine gönderirsin ve biz onları müşteriye gönderir, müşteri hizmetleri sunar ve iade sürecini yönetiriz.

Amazon Lojistik işin zahmetli kısmını yaparak işini büyütmene yardımcı olur.

Amazon Lojistik ürünlerini alıcılara daha görünür kılarak, satış potansiyelini artırmana yardımcı olur
Amazon Lojistik rozetini al
Amazon Lojistik listelemelerin "Amazon Prime" etiketi kazansın
Amazon Lojistik ürünleri Amazon.com.tr'de arama sayfasında ve ürün detay sayfalarında “Amazon Prime” etiketi ile listelenir. Amazon Prime üyesi müşteriler bu logonun yer aldığı ürünleri filtreleyebilir ve bu özellik alışveriş tercihlerinde öncelik verilmesinde rol oynar. Böylece satışlarınızın artmasına katkı sağlanır.
Satın Alma Kutusunu kazan
Satın Alma Kutusunu kazanma ihtimalini arttır
Bir ürünü birden fazla satıcı sattığında, Satın Alma kutusunu kazanan teklif, ürün detay sayfasında ilk sırada yer alır. Alıcılar genelde bu ilk sırada yer alan teklifi sepetlerine ekler. Amazon Lojistik ürünleri, Amazon Türkiye’nin teslimat hizmetinden faydalanacağından Satın Alma kutusunu kazanma ihtimali yükselir.
Amazon Lojistik rozetini al
Listelemende "Gönderici: Amazon" ifadesine yer verilsin
Amazon Türkiye, Amazon Lojistik ürünlerinin listelemesinde “Gönderici: Amazon” ifadesine yer verir ve Hızlı Teslimat ile teslimatın tahmini ne zaman yapılacağı bildirimi yer alır. Amazon Türkiye müşterilerinin hızlı teslimat, müşteri hizmetleri ve iade avantajları nedeniyle bu ifadenin yer aldığı ürünlere öncelik verme ihtimalleri artar.
Amazon Lojistik işin zahmetli kısmını yapar
Amazon Lojistik’i tercih ettiğinde Amazon.com.tr, depolama, müşteriye teslimat, müşteri hizmetleri ve iade süreçlerini yönetir. Tatilde olsan dahi siparişlerinin gönderimi devam eder. Amazon Lojistik en önemli şeye odaklanabilmeni sağlar: işini büyütmene.
Sen satarsın, biz teslim ederiz
Sen satarsın, biz teslim ederiz Amazon Lojistik ile ürünlerini anlaşmalı lojistik merkezinde depolarsın ve biz ürünü alır, paketler ve müşteriye göndeririz. Gönderimi Amazon.com.tr’nin dağıtım ağı ile biz yöneteceğimiz için gelen siparişler hakkında endişelenmek durumunda da kalmazsın.
7/24 müşteri hizmetleri
7/24 müşteri hizmetleri Amazon.com.tr sorular, iadeler ve geri ödemeler için 7/24 müşteri hizmeti sağlar. Gelişmiş müşteri memnuniyeti pozitif yorumlara ve daha fazla satışa dönüşebilir.
Opsiyonel Amazon Lojistik hizmetleri
Opsiyonel Amazon Lojistik hizmetleri İşini daha efektif yönetmene yardımcı olabilmek için opsiyonel Amazon Lojistik hizmetlerinden birini seçebilirsin. Daha fazla bilgi
Etiketleme
Etiketleme Ürünlerine etiket gerektiğinden, zamandan tasarruf etmek için etiketleri Amazon’un uygulamasını kullanarak isteyebilirsin.
Hazırlama ve Paketleme
Hazırlama ve Paketleme Uygun hazırlık ve paketleme, ürünlerin korunmasına ve gecikmelerin azaltılmasına yardımcı olur. Hazırlık hizmetlerimiz arasında bantlama, hava kabarcıklı naylonla sarma ve sıvılar, özel ve kırılgan ürünler için ek bir paketleme de bulunmaktadır.
Amazon Lojistik, ürünlerinizin öne çıkmasına ve daha fazla satmasına yardımcı olur. Ürünler “Amazon Lojistik tarafından gönderilir” olarak belirtilir ve Satın Alma kutusunu kazanma şansı daha yüksektir. Amazon Lojistik üzerinden satış yapan işletmeler, satışlarını diğer satıcılara göre ortalama %301 artırır.
1Amazon Lojistik Memnuniyet Anketi, 2016
1Amazon'un Avrupa pazaryerinden alınmış olan verilerdir.
Amazon'da satışlarını artırmak için Amazon Lojistik’i seçen satıcıların %78'i2, Amazon Lojistik’e katıldıktan sonra satışlarının arttığını doğruladı.
2Amazon'un Avrupa pazaryerinden alınmış olan verilerdir.