Amazon Lojistik

Amazon.com.tr’de zaten satış yapıyor musun?
Amazon.com.tr’ye yeni misin?

Envanterin

Maliyetlerini iyileştir
Lojistik merkezlerimizde en uygun seviyede envanter bulunduğundan emin olup zamandan ve paradan tasarruf et. Bunun için varolan araçlar ve kaynaklar hakkında aşağıdaki alandan daha fazla bilgi edin.
Amazon lojistik merkezlerinde atıl envanterden kaçın
Lojistik merkezinde atıl envanterden kaçın
Liste kayıtları iyileştir bölümünde listeleme kaliteni nasıl artırabileceğini ve hatalı listelemelerden nasıl kaçabileceğini paylaşmıştık. Satışlarını daha iyi seviyeye taşımak için listelemeni geliştirdiğinden emin olman çok önemlidir. Ayrıca, listelemelerin görünür olması, envanterinin Amazon.com.tr’de herhangi bir geçerli teklif olmadan lojistik merkezimizde beklemesini engellemeye yardımcı olur. Eğer sattığın tüm ürünlerdeki liste kayıtlarını iyileştirmezsen, bu envanter atıl olarak kalabilir.
Envanter için düzenli olarak mutabakat sağlama
Envanter için düzenli olarak mutabakat sağlama
Envanterinde aydan aya mutabakat sağlayabilmek için envanter hareketleri hakkında olabildiğince çok bilgi sahibi olman gerekir. Amazon Lojistik bunu bir dizi envanter raporuyla daha kolay hale getirir.

Profesyonel İpucu: Talebi anlayıp daha iyi kararlar almana yardımcı olmak için 18 aylık geçmişin tamamını görüntüle. Bu mevsimsel envanter ihtiyaçlarını ölçmek için harika bir yol olabilir.
Amazon Marketplace Web Service
Amazon Marketplace Web Service
Bir satıcı hesabın olduğunda Amazon Marketplace Web Service'i (MWS) kullanabilirsin. Amazon Marketplace Web Service (Amazon MWS), Amazon satıcılarının ürün listeleme, sipariş, ödeme, raporlama gibi birçok konuda programlı olarak veri alışverişi yapmalarına yardım eden entegre bir Web hizmeti API'sıdır. Amazon MWS kullanarak, satıcılar satış verimliliğini artırabilir, iş gücü gereksinimlerini azaltabilir ve müşterilere yanıt süresini geliştirebilir.

Amazon MWS kullanmaya hak kazanabilmek için satıcıların Amazon’da satıcı hesabının olması gerekir. Amazon MWS aşağıdaki ana özellikleri sunar:
• Envanter yönetimi - Toplu envanter yüklemelerini gerçekleştirebilir, ürün ekleyebilir, envanter seviyelerini kontrol edebilir, fiyatlandırma bilgilerini gözden geçirebilir ve diğer envanter yönetimi görevlerini gerçekleştirebilirsin.
• Sipariş yönetimi - Sipariş bilgilerini indirebilir, ödeme verilerini alabilir, siparişleri onaylayabilir ve raporlara ulaşabilirsin.
• Rapor yönetimi - Çeşitli raporların oluşturulmasını istemek için Amazon MWS'ı kullanabilirsiniz. Bu raporların durumunu sorgulayabilir ve ardından indirebilirsin.

Amazon Lojistik kullanan satıcılar için, Amazon MWS ayrıca:
• Lojistik merkezine gönderileri oluştur – Lojistik merkezine gönderdiğin ürünler için etiket oluşturma işlemini otomatikleştirebilirsin.
• Gönderilerin durumunu kontrol et - Gönderinin bir lojistik merkezine ulaşıp ulaşmadığını ve ulaştıysa işlemin başlayıp başlamadığını kontrol edebilirsin.
• Gönderi taleplerini takip et ve yönet – Siparişler lojistik merkezimizden çıktığı anda kargoları takip edebilir ve müşterilerini geliş zamanı konusunda bilgilendirebilirsin.

Amazon MWS'a başlamak için kayıt sayfasına git ve "MWS için kaydol" butonuna tıkla.
Amazon.com.tr’de zaten satış yapıyor musun?
Amazon.com.tr’ye yeni misin?
© 2018 Amazon.com, Inc. veya bağlı ortaklıklar. Her hakkı saklıdır