Satıcı Eğitim Programı

Mevcut ya da potansiyel tüm satış ortaklarımızın erişimine açık olan Satıcı Eğitim Programı YouTube video platformu sayesinde, Amazon.com.tr süreçlerini daha iyi anlayarak gelişim süreçlerinize ivme kazandırabilir, işletmelerinizi Amazon.com.tr aracılığıyla büyütme imkanı elde edebilirsiniz.

İçerik Listesi

Hızlı ve etkili şekilde ürün listeleme, Amazon.com.tr'de satış için kullanılan temel araç ve uygulamalar, Amazon Lojistik (FBA), Global Satış ve diğer Amazon hizmetleri hakkında detaylı video içeriklerine erişmek için aşağıdaki tabloda Video Adı alanında yer alan linklere tıklamanız yeterli.
Kategori
Video Adı ve Linki
Video İçeriği
Hızlı Başlangıç Rehberi
Amazon.com.tr'de satış işlemlerinin genel hatlarıyla nasıl çalıştığını öğrenmek için bu videoyu izleyin. Video içerisinde, ürünlerinizi nasıl listeleyeceğinize, siparişlerinizi nasıl alacağınıza ve göndereceğinize dair kısa ipuçları edineceksiniz.
Hızlı Başlangıç Rehberi
Seller Central'da nasıl gezineceğinizi ve ihtiyacınız olan bilgilere nasıl erişeceğinizi bu videoyu izleyerek öğrenebilirsiniz.
Ürün Listeleme
Amazon.com.tr’de listeleme yaparken ürün tanımlayıcı olarak EAN, UPC ya da ISBN gibi bir Global Ticaret Tanımlama Numarası (GTIN) kullanması gerekir. Bu numaraların kullanılması, müşterilere kaliteli deneyim sunmanın önemli bir parçasıdır. Barkod gereklilikleri hakkında detaylı bilgi için bu videomuzu izleyebilirsiniz.
Ürün Listeleme
Ürünlerinizi Amazon.com.tr'de listeleyip listeleyemeyeceğinizi öğrenmek ve kısıtlamalar hakkında bilgi edinmek için bu videoyu izleyebilirsiniz.
Ürün Listeleme
'Ürün Ekle' aracını kullanarak limitli sayıdaki ürün gruplarını hızla listeleyebilirsiniz. Tek tek ürün listeleme konusunda daha fazla bilgi edinmek için bu videoyu izleyebilirsiniz.
Ürün Listeleme
Amazon Türkiye'de Excel formatındaki envanter dosyalarını kullanarak nasıl toplu olarak ürün listeleyebileceğinizi ya da ürünlerinizi toplu bir şekilde nasıl revize edebileceğinizi öğrenmek için bu videoyu izleyebilirsiniz.
Ürün Listeleme
Varyasyonlu ürünlerinizi envanter dosyaları aracılığıyla toplu olarak nasıl listeleyeceğinizi bu videoyu izleyerek öğrenebilirsiniz.
Ürün Listeleme
Varyasyonsuz ürünlerinizi envanter dosyaları aracılığıyla toplu olarak nasıl listeleyeceğinizi bu videoyu izleyerek öğrenebilirsiniz.
Ürün Listeleme
Yüksek kaliteli bir ürün detay sayfasının nasıl oluşturulacağını ve hangi bilgilere ihtiyacınız olduğunu bu videoyu izleyerek öğrenebilirsiniz.
Hesap Ayarları ve Ödeme Sürecini Yönetme
Amazon.com.tr'ye kayıt olduktan sonra hesap ayarlarınızı nasıl güncelleyeceğinizi bu videoda öğrenebilirsiniz.
Hesap Ayarları ve Ödeme Sürecini Yönetme
Amazon.com.tr'de alacağınız ödemeler ile ilgili süreçler hakkında bilgi edinmek için bu videoyu izleyebilirsiniz.
Amazon Lojistik (FBA)
Hangi sevkiyat yöntemini seçmelisiniz? Amazon Lojistik (FBA) veya Doğrudan gönderim (MFN) sevkiyat yöntemlerinin detaylarını öğrenmek ve işinizi büyütmek için hangi hizmetlerden faydalanabileceğinizi öğrenmek için bu videomuzu izleyebilirsiniz.
Amazon Lojistik (FBA)
Amazon Lojistik'in kısaca ne olduğunu ve nasıl çalıştığını bu videoyu izleyerek öğrenebilirsiniz.
Amazon Lojistik (FBA)
30 Eylül 2020'den itibaren Amazon Lojistik Yeni Ürün Listeleme Programı'na katılan satış ortakları, 100 ana ASIN için 30'ar adet olmak üzere toplam 3.000 adede kadar uygun yeni Amazon Lojistik ASIN'lerinde 3 aylık ücretsiz depolama ve 6 aylık ücretsiz kaldırma hakkına sahip olabilirler. Bu kampanya hakkında detay bilgi edinmek ve nasıl kayıt olacağınızı öğrenmek için bu videoyu izleyin.
Amazon Lojistik (FBA)
Mevcut liste kaydınızı Amazon Lojistik'e nasıl dönüştüreceğinizi bu videoyu izleyerek öğrenebilirsiniz.
Satıcı Performansı
Başarılı bir müşteri deneyimi sunabilmek ve satıcı performansınızı en üst seviyede tutarak satışlarınızı artırmanıza olanak sağlamanız için yararlı bilgilerin yer aldığı bu videomuzu izleyebilirsiniz.
Beauty
Satıcı Performansı
Amazon.com.tr'de hangi performans kriterlerinin olduğunu ve nelere dikkat etmeniz gerektiğini bu videoyu izleyerek öğrenebilirsiniz.
Satıcı Performansı
Hesabınızın askıya alınması durumunda hazırlanması gereken eylem planının içeriğini bu videoyu izleyerek öğrenebilirsiniz.
Musical Instruments
Global Satış
Amazon Avrupa hesabınızda ilk sponsorlu ürünler kampanyanızı nasıl oluşturacağınızı bu videoyu izleyerek öğrenebilirsiniz.
Global Satış
Amazon Avrupa hesabınızda sponsorlu ürünler ile liste kayıtlarınıza reklam verme süreci hakkında bilgi edinmek için bu videoyu izleyebilirsiniz.
Musical Instruments
Global Satış
Amazon Avrupa hesabınızda ilk sponsorlu ürünler kampanyanızı nasıl oluşturacağınızı bu videoyu izleyerek öğrenebilirsiniz.
Global Satış
Amazon Avrupa hesabınızda kampanyanızı oluşturduktan sonra Kampanya Yöneticisi'nde bulunan metrikleri detaylı olarak anlamak için bu videomuzu izleyebilirsiniz.
Musical Instruments
Global Satış
Amazon Avrupa hesabınız için Amazon tarafından sunulan KDV Hesaplama hizmetinden nasıl yararlanabileceğiniz ile ilgili ipuçlarını bu videoda bulabilirsiniz.
Global Satış
Amazon Avrupa hesabınızda otomatik fiyatlandırma kurallarını envanterinize toplu olarak nasıl entegre edebileceğinizi öğrenmek için bu videoyu izleyebilirsiniz.
Musical Instruments
Global Satış
Amazon Avrupa hesabınızda geçerli Amazon Business vizyonunu, kullanabileceğiniz yeni özellikleri ve Amazon Business müşterilerine nasıl satış yapabileceğinizi bu videoyu izleyerek öğrenebilirsiniz.
Marka Kaydı
Amazon.com.tr Marka Kaydı'na kaydolmak, markanızı korumanıza yardımcı olmak için tasarlanmış bir araç olup, müşterilerinize daha iyi bir deneyim sunmanıza olanak tanır. Eğer marka sahibiyseniz, markanızı Amazon.com.tr'ye nasıl kaydedeceğinizi ve geliştirilmiş içeriklerden nasıl faydalanacağınızı öğrenmek için bu videomuzu izleyebilirsiniz.
Musical Instruments
Otomatik Fiyatlandırma
Otomatik Fiyatlandırma, fiyatınızı her değiştirmek istediğinizde tekrar SKU'ya gitmek zorunda kalmadan, Öne Çıkan Teklif (Satın Alma Kutusu) fiyatı gibi durumlar karşısında kataloğunuzdaki SKU'ların fiyatlarını otomatik olarak ayarlamanızı sağlar. Otomatik fiyatlandırma hakkında daha fazla bilgi edinmek ve nasıl yapılacağını öğrenmek için bu videoyu izleyin.
Satış Ortağı Deneyimleri
"Amazon Lojistik bizim üzerimizden ciddi bir iş yükünü de almış oldu. Bu hizmeti kullanmaya başladığımızdan beri Amazon Türkiye'deki satışlarımız neredeyse iki kat arttı diyebilirim." İbrahim Yıldız - Entepe Teknoloji
Musical Instruments
Satış Ortağı Deneyimleri
"Şu anda 5 ülkede mağazamız aktif, ürünlerimizin satışı devam ediyor." Engin Özdemir - Özdemirler Halı
Satış Ortağı Deneyimleri
"Amazon Lojistik ile maliyetlerimiz düştü, bu maliyet düşüklüğünü biz de müşterilerimize yansıtıyoruz." Murat Narman - Mopaş
Musical Instruments
Mevzuatlara Uygunluk
Amazon.com.tr'de satışa başlamadan önce tehlikeli maddeler hakkında detaylı bilgi almak için bu videoyu izleyebilirsiniz.
Mevzuatlara Uygunluk
Amazon.com.tr'de satış yapmadan önce tehlikeli maddeler hakkında farkındalığınızı artırmak için bu videoyu izleyebilirsiniz.
Musical Instruments
Mevzuatlara Uygunluk
Amazon.com.tr'de pil satma standartları hakkında bilgi edinmek için bu videoyu izleyebilirsiniz.
Mevzuatlara Uygunluk
Amazon.com.tr'de pil veya bataryalar ile ilgili sorularınız için bu videoyu izleyebilirsiniz.
Musical Instruments
Mevzuatlara Uygunluk
Güvenlik Bilgi Formu (SDS) hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu videoyu izleyin.
Mevzuatlara Uygunluk
Güvenlik Bilgi Formlarının (SDS) kuralları hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu videoyu izleyebilirsiniz.
Erken kayıt ol, fırsatlardan faydalan